Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc jest to czas, gdy większość z nas będzie podróżować częściej niż zwykle. Nawet dla najbardziej doświadczonych podróżników lot samolotem zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych. Szczególnie dłuższe trasy bywają męczące i sprawiają, że czas stoi w miejscu. Jeśli planujesz w najbliższym czasie podróż samolotem, warto wcześniej się do niej przygotować. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy znacznie poprawić komfort swojej podróży oraz uniknąć nudy. Oprócz książek, gazet, playlisty ulubionych utworów czy filmów, warto postawić też na audiobooki.

Audiobooki w podróży

Dlaczego audiobooki to świetny pomysł na uprzyjemnienie sobie podróży samolotem? Przede wszystkim ich użytkowanie nie wymaga dostępu do Internetu, co jest kluczowe podczas lotu. Bez problemu możemy ściągnąć najlepsze audiobooki na telefon, tablet, laptop. Do tego potrzebujemy jeszcze słuchawek i gotowe! Nie zawsze mamy ochotę słuchać muzyki czy oglądać film. Audiobooki pozwalają na relaks, a zarazem przyswojenie ciekawych informacji lub posłuchanie książki, po którą od dawna chcieliśmy sięgnąć. To dużo bardziej komfortowe rozwiązanie w podróży samolotem niż czytanie tradycyjnych książek w formie papierowej lub na czytniku. Audiobooki nie zajmują miejsca w walizce, gdyż przechowujemy je na urządzeniach elektronicznych codziennego użytku. Musimy jedynie pamiętać, aby przed podróżą naładować telefon lub laptop.

Często zdarza się, że czytanie książek w samolocie mocno męczy wzrok i powoduje złe samopoczucie, ból głowy i inne dolegliwości. Wpływa na to między innymi pochylona pozycja ciała. Światło w samolocie sprawia zaś, że męczy się wzrok, szczególnie w porze nocnej. Audiobooki eliminują ten problem – korzystając z nich możesz rozsiąść się wygodnie w fotelu, zamknąć oczy i skupić na interesujących treściach. Audiobooki to też świetne rozwiązanie dla osób, które nie za bardzo lubią czytać lub ciężko skupić im się na tekście w miejscu pełnym ludzi, takim jak samolot. Ponadto, słuchanie audiobooka powoduje, że nie irytuje nas hałas w samolocie lub rozmowy współpasażerów. To chwila na oddech i relaks dla nas samych.

Przeczytaj również:  Podróżowanie z kotem – co warto o nim wiedzieć?

Jakie audiobooki wybrać?

Pomysł słuchania audiobooków w samolocie brzmi dobrze? Pewnie zastanawiasz się, czego w takim razie możesz posłuchać, aby maksymalnie umilić sobie lot. Dobra wiadomość jest taka, że każdy z łatwością znajdzie najlepsze audiobooki pasujące do gustów i preferencji. Możesz więc sięgnąć po bestsellerową powieść, wciągający kryminał, poradnik i wiele innych gatunków. Dzięki audiobookom w podróży możesz nauczyć się języka obcego lub zdobyć wiedzę w innym, interesującym obszarze. Jest to też doskonała opcja dla dzieci. Znaleźć można wiele bajek, dzięki którym maluchy nie będą się nudzić. Możesz posłuchać audiobooka z głosem ulubionego aktora, a nawet superprodukcji, czyli nagrań z kilkoma głosami oraz dźwiękami tła.

Obecnie wybór audiobooków jest naprawdę szeroki i dopasowany do najróżniejszych odbiorców. Jeśli chcesz się przekonać, czy są one rozwiązaniem dla Ciebie, wypróbuj audiobook za darmo na najbliższą podróż. Wiele stron internetowych oferuje taką opcję. Pozwala to na rozpoczęcie swojej przygody z audiobookami bez żadnych nakładów finansowych. Brzmi dobrze? 

Audiobooki to bardzo dobry pomysł na urozmaicenie podróży samolotem. Są one łatwe w obsłudze, szeroko dostępne, dopasowane do najróżniejszych preferencji i zainteresowań. Może z nich skorzystać każdy, zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie wymagają zasobnego portfela, a często są zupełnie darmowe. Ich instalacja jest bardzo prosta, a jeśli audiobook jest już wgrany na urządzenie, nie wymaga dostępu do Internetu. Audiobooki pozwalają na relaks oraz naukę nowych rzeczy. Co istotne, podczas lotu samolotem nie dokładają dodatkowych kilogramów do bagażu, gdyż można je przechowywać w telefonie lub innym urządzeniu elektronicznym (na przykład laptopie), które i tak bierzemy ze sobą. Przekonaj się sam, że audiobooki znacznie poprawią komfort każdej podróży samolotem.