Polskie góry są piękne, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Są one również miejscem, które możemy odwiedzać o każdej porze roku. Każda pora roku ma swój niepowtarzalny klimat w górach. Rodzinne wyjazdy najczęściej odbywają się na ferie zimowe lub podczas wakacji. Jeżeli zastanawiacie się nad wyjazdem z dzieckiem w góry i nie wiecie, na jaki kierunek się zdecydować, to w tym artykule znajdziecie odpowiedź na najważniejsze pytania oraz trasy, które może pokonać rodzina z dzieckiem.

Każde z naszych polskich gór ma wiele szlaków, które bez problemu nadają się dla rodzin z dziećmi. Wybór trasy powinien zależeć między innymi od doświadczenia uczestników oraz oczywiście od wieku dzieci. Szczególnie dla najmłodszych wejście pod górę może być dużym wyzwaniem.

Karpacz

To bardzo popularny kierunek zarówno zimą jak i latem. Jest to idealne miejsce do startu na piesze wycieczki. W Karpaczu zaczyna się wiele szlaków. W Karpaczu oprócz pięknych widoków znajdziemy wiele różnych atrakcji z kultową Świątynią Wang.

Karpacz może poszczycić się rozbudowaną bazą noclegową, wieloma sklepami jak i Aquaparkiem. Oprócz tego Muzeum Zabawek. Z całą pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie w Karpaczu.

Szklarska Poręba

Kolejnym punktem na Dolnym Śląsku jest Szklarska Poręba. Miasto położone pod Szrenicą oferuje wiele atrakcji. Miasto położone jest u podnóża Szrenicy, gdzie łączą się dwa pasma górskie, Karkonosze i Góry Izerskie. Będąc w Szklarskiej Porębie koniecznie należy odwiedzić dwa słynne wodospady, Kamieńczyk oraz Szklarka. Zwłaszcza dojście do tego drugiego z dzieckiem nie powinno stanowić problemu. Na Szrenicę można wjechać kolejką linową.

Szklarska Poręba jest doskonałym wyborem zarówno dla piechurów jak i dla rowerzystów. Oczywiście oferuje ona również wiele tras dla narciarzy.

Finansowanie wyjazdu w góry

Wyjazd w góry oczywiście związane jest z kosztami. To nieodłączny element podróży. Na koszty składa się kilka podstawowych elementów. Po pierwsze dojazd na miejsce. Kolejnym istotnym wydatkiem są koszty związane z zakwaterowaniem.

Przeczytaj również:  3 najpiękniejsze górskie trasy samochodowe

Pozostają jeszcze koszty związane z wyżywieniem oraz zakupem różnego rodzaju biletów. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, to sprawdź ofertę na www.saverium.pl.

Beskidy z dzieckiem

Kolejnym pięknym pasmem górskim idealnym na wizytę rodzinną z dzieckiem są Beskidy. To co mamy tam zagwarantowane to przepiękne krajobrazy. To tutaj ma początek największa Polska rzeka. Dwa najpopularniejsze miasta w tym rejonie to Wisła i Szczyrk.

Wisła wielu ludziom kojarzy się z Adamem Małyszem i skokami. Miasto jednak może zaoferować znacznie więcej. Warto odwiedzić skocznię narciarską, Dom Zdrojowy czy też Pałac Prezydencki.

Drugim popularnym miastem jest Szczyrk. To miasto idealne dla osób ceniących sobie aktywność sportową. Znajdą one tutaj niezliczone trasy zarówno dla narciarzy jak i również dla rowerzystów. Oczywiście zwolennicy pieszych wędrówek również bez problemu odnajdą coś dla siebie.

Jak widać polskie góry dają nam bardzo wiele możliwości wypoczynku w górach z rodziną.