W najcieplejszych miesiącach należy nosić czapkę i kapelusz, aby nie czuć się zbyt gorąco. Należy także posmarować twarz kremem przeciwsłonecznym z filtrem 30-50 SPF, założyć okulary przeciwsłoneczne i gogle, a na Mt Blanc spakować gogle turystyczne lub narciarskie kategorii 4. W nocy trzeba mieć ciepłe ubrania i gruby polar, aby się ogrzać. Należy pamiętać o spakowaniu co najmniej trzech par skarpet i bielizny.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z turystykaporadnik.pl

Jeśli jest szczególnie zimno, można zabrać nawet kurtkę.

Jeśli planujesz spędzić dzień w górach, powinieneś założyć wygodne ubrania, które zapewnią Ci ciepło i komfort. W górach wygoda ma zasadnicze znaczenie, dlatego należy wybrać spodnie z elastycznym pasem, który nie krępuje ruchów. Do tego stroju dobrze pasuje koszulka w paski w jaskrawym kolorze. Bawełniane spodnie dresowe są praktyczne i wygodne. Zapinana na zamek bluza z kapturem jest również niezbędna podczas wędrówek lub jazdy na nartach.

Letnie dni w Alpach są zazwyczaj ciepłe

ale mogą też być zimne. Poranki mogą być chłodniejsze niż popołudnia, a wczesnym rankiem chmury mogą przykrywać szczyty. Na wszystkie zajęcia, w tym wspinaczkę górską, należy zabrać ze sobą warstwę ubrań. Warstwa odzieży zapewni ciepło i suchość w chłodne dni, a w razie ulewy ochroni przed deszczem. Najlepiej jest spakować lekkie, ale uniwersalne stroje.

Chociaż w miesiącach letnich w górach można spodziewać się temperatur rzędu 70°C, należy przygotować się na niespodziewaną pogodę. Słynne powiedzenie Marka Twaina „bądź przygotowany na wszystko” ma tu zastosowanie. Nawet jeśli jest środek lata, popołudniowe ulewy mogą się zakraść i zaskoczyć. Nawet w lecie należy mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem i spray na owady. Wodę należy nosić w plecaku. Noś lekki kapelusz zamiast czapki z daszkiem.

Letnia wędrówka po górach to orzeźwiające doświadczenie. Aby jednak w pełni wykorzystać urlop, musisz być przygotowany na zmienne warunki pogodowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaplanować swój strój:

Przeczytaj również:  Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Pakując się na wakacje w górach, pamiętaj, by zabrać ze sobą odpowiednią odzież. W zależności od celu podróży powinieneś zabrać ze sobą wodę, krem z filtrem przeciwsłonecznym i pomadkę. Krem przeciwsłoneczny pomoże ochronić skórę i oczy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce na dużych wysokościach. Należy też mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza jeśli zamierza się przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas. Dotyczy to także dzieci. Krem z filtrem przeciwsłonecznym to absolutna konieczność.

Spakuj dwie pary butów i upewnij się, że są one dobrze dopasowane. Buty są ważne, ponieważ prawdopodobnie będziesz spędzać więcej czasu chodząc niż siedząc. Załóż też balsam do ust – w górach będziesz się bardziej pocić. Możesz użyć balsamu do ust z filtrem SPF. Nie zapomnij też spakować ręcznika obozowego. Przyda się on do opłukania ciała, a także do osuszenia się w razie ulewy lub kąpieli w górskim jeziorze. Firma Bramble produkuje dobre ręczniki kempingowe, które są niezbędnym elementem wyposażenia podczas podróży.