Dokuczliwy ból zęba jest czymś, co wielu osobom potrafi spędzić sen z powiek – wszystko związane jest często z wysokimi kosztami leczenia. Z tego powodu wiele osób, chcąc sfinansować usługi dentystyczne, decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu tańszego leczenia. Warto jednak zastanowić się, czy takie rozwiązanie faktycznie jest opłacalne. Co należy na ten temat wiedzieć?

Leczenie zębów za granicą

Ludzie boją się dentysty nie tylko z powodu nieprzyjemnych doznań, jakie związane są z wizytą w gabinecie, ale również z obawy przed kosztami usług stomatologicznych. Często więc okazuje się, że niektórzy wolą zbagatelizować lekki ból zęba z nadzieją, że ten po czasie sam minie, niż udać się na wizytę i nadszarpnąć swój domowy budżet. Co jednak zrobić w momencie, kiedy ból nie mija, a wizja skorzystania z usługi stomatologicznej robi się coraz bardziej realna? Do jakiego gabinetu warto się udać, aby zapłacić jak najmniej? Okazuje się, że możliwości jest kilka, a jedną z nich jest chociażby rozłożenie płatności za wizytę na raty. Z tego rozwiązania korzystają jednak najczęściej osoby decydujące się na nieco bardziej czasochłonne usługi, takie jak założenie aparatu czy kuracje.

Wiele osób podejmuje także decyzję o wyjeździe za granicę. Niektórzy wpadają nawet na pomysł udania się na Wyspy Kanaryjskie – co dla dużej części może być sporym zaskoczeniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu ruch jest dwukierunkowy – Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, natomiast do Polski na leczenie zębów przybywają cudzoziemcy (mowa tutaj przede wszystkim o osobach mieszkających za zachodzie).

Usługi wybierane przez obcokrajowców

Z racji na to, że usługi z zakresu implantologii są na zachodzie bardzo drogie, wiele osób decyduje się przybyć do Polski właśnie z powodu niższych cen. Implantologia polega na wszczepieniu tytanowego korzenia zęba w miejsce tego brakującego – jak więc można się domyślić, jest to zabieg, który potrafi nieco nadszarpnąć domowy budżet. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się implanty zębowe w Warszawie – cały zabieg wykonany w stolicy jest nie tylko bezbolesny, ale również poprzedzony wnikliwym badaniem stanu uzębienia pacjenta, a także doboru odpowiednich implantów, które dopasowane będą do każdej osoby indywidualnie. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o usługi, na które decydują się obcokrajowcy przybywający do Polski. Kolejnym popularnym zabiegiem jest bowiem wybielanie zębów, które pozwala na uzyskanie pożądanego koloru bieli zaledwie już po kilku wizytach w gabinecie. Bez wielkiego wysiłku możliwe jest więc cieszenie się jasnym kolorem uzębienia.

Przeczytaj również:  Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Na zachodzie sporo należy także zapłacić za leczenie kanałowe, które w Polsce jest znacznie tańsze – kliniki stomatologiczne nie narzekają więc na brak pacjentów. Dla wielu z nich znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest podróż do Polski w celu leczenia zębów, aniżeli poddawanie się zabiegom w swoim własnym kraju. Niższe ceny usług zachęcają do tego, aby leczyć zęby w kraju nad Wisłą.