Potrzebujesz odpoczynku? Chcesz wybrać się gdzieś tylko we dwoje? Taki dwudniowy wypad pomoże wam się zrelaksować, odprężyć, zapomnieć o kłopotach. Co wybrać? Sprawdź nasz pomysł na weekend we dwoje i zadecyduj!

Wspólna wędrówka po górach, spacer po lesie, weekend w SPA, a może jakiś ekstremalny sport? Sposobów na wspólne spędzenie czasu jest naprawdę sporo. Możecie zastanowić się razem, co sprawiłoby wam największą przyjemność lub zaskoczyć partnera, planując wyjazd niespodziankę. Jeśli dobrze znasz swoją drugą połówkę, na pewno wiesz, jaki pomysł na weekend we dwoje będzie najwspanialszym prezentem. 

Pomysł na weekend we dwoje – gdzie szukać inspiracji?

Marzysz o wspólnym wypadzie, choćby miały to być tylko dwa dni? Zastanów się, który pomysł na weekend we dwoje wpisuje się w twoje kryteria i spełnia twoje wymagania:

  • wyjazd do SPA – pomoże wam się zrelaksować; możecie korzystać z basenów, sauny, a także zabiegów pielęgnacyjnych np. masaży; wyjazd do SPA najbardziej ucieszy panie, choć również panowie mogą czerpań z niego przyjemność;
  • romantyczny pobyt w malowniczym miejscu – możecie wybrać jedno z miast i zaplanować jego zwiedzanie;
  • wycieczka w góry – dla miłośników wspinaczek idealną propozycją jest krótki wypad np. w Bieszczady;
  • spacer po plaży – jeśli wolisz szum fal i krzyk mew, zaplanujcie weekend nad morzem; romantyczny spacer brzegiem o zachodzie słońca ucieszy romantyczne dusze.

Na tym jednak nie kończą się pomysły na wspólny wyjazd. Jeśli jesteś głodny wrażeń i chcesz poczuć przypływ adrenaliny, rozważ organizację weekendu pełnego dodatkowych atrakcji.

Pomysł na weekend we dwoje dla aktywnych

Czy pomyślałeś o tym, by odwiedzić park linowy lub wybrać się na spływ kajakowy? To pomysł na aktywne spędzenie czasu i dodatkowe emocje. Jeśli to wciąż za mało dla was, możecie spróbować skoku na bungee dla dwojga lub wybrać się na ściankę wspinaczkową. Co jeszcze warto rozważyć?

  • lot w tunelu aerodynamicznym;
  • skoki ze spadochronem;
  • wyprawę pontonem;
  • romantyczny rejs z kolacją.
Przeczytaj również:  Odkrywamy mazurskie skarby. Niewielkie miejscowości z dużym potencjałem

Jeśli nie lubicie się nudzić i cenicie sobie aktywne spędzanie czasu połączone ze zdobywaniem nowych umiejętności, możecie wybrać wyjazdowe zajęcia dla dwojga. W ten sposób możecie spróbować gotowania, tańca, jazdy na rolkach, łyżwach czy gry w tenisa. Być może zajęcia spodobają się wam tak bardzo, że postanowicie kontynuować naukę po powrocie do domu. Stanie się to waszą wspólną pasją i połączy was jeszcze bardziej.

Pomysł na weekend we dwoje – gdy chcesz odpocząć

Planujecie wspólny wyjazd, ponieważ przede wszystkim chcecie odpocząć od codziennych obowiązków? Nic łatwiejszego, wybierzcie pobyt w hotelu z romantyczną kolacją i zaszyjcie się w zaciszu pokoju. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na ofertę hoteli. Czy zejdziecie na kolację do restauracji, czy też poprosicie o jej zaserwowanie do pokoju? Będziecie chcieli wybrać się na spacer po parku, a może skorzystać z basenu i popływać razem? Sprawdź, co proponuje dany ośrodek.

Postaw na niezwykłe doznania

Wśród propozycji dla par, które chcą spędzić więcej czasu w swoim towarzystwie, znalazły się także pomysły gwarantujące niezwykłe doznania. Jednym z nich jest np. kolacja w ciemności, która wyostrza zmysły i pozwala w wyjątkowy sposób delektować się posiłkiem. Możecie także zaplanować kolację degustacyjną, podczas której skosztujecie specjałów szefa kuchni. To propozycje, które szczególnie do gustu przypadną osobom lubiącym kulinarne eksperymenty.

Jeśli chcesz spędzić czas nieco inaczej i nie potrzebujesz luksusów i profesjonalnej obsługi, zorganizuj wyjazd pod namiot. Wybierz urokliwe, malownicze miejsce, w którym będziecie mogli skupić się na sobie i otaczającej was przyrodzie – podziwiać widoki, spacerować, siedzieć przy ognisku i przypomnieć sobie młodzieńcze lata spędzane na obozach.

Weekend we dwoje to propozycja dla par z długim stażem, ale także dla tych, które dopiero zaczynają wspólną przygodę. To czas, gdy mogą lepiej się poznać, ale także zbliżyć do siebie na nowo.

Przeczytaj również:  Jak dobrać praktyczne i estetyczne drzwi do łazienki?