Zwykle na wakacje pakujesz się kompaktowo i starasz się ograniczyć. Kosmetyczka powinna być minimalistyczna, jednak zadbaj o to, aby było w niej wszystko, czego potrzeba. Co to jest serum i czy koniecznie musisz je ze sobą mieć?

Na wakacje nie chcesz zabierać ze sobą całej szuflady kosmetyków – to oczywiste. Jak wybrać spośród nich te najważniejsze, które na pewno ci się przydadzą? Istnieją produkty do zadań specjalnych, mowa o serum do twarzy. Jego doskonała formuła i właściwości mogą pomóc twojej cerze wyjść z niejednej, wakacyjnej opresji. Czy wiesz, czym jest serum do twarzy? Nasz krótki poradnik pomoże ci wybrać kosmetyk idealny dla twojej skóry.

Serum do twarzy – co kryje ta tajemnicza nazwa?

W gąszczu możliwości i różnorodności, jakie oferuje branża kosmetyczna, czasami trudno jest się odnaleźć. Serum do twarzy triumfuje już od dłuższego czasu i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić. Wszystko za sprawą jego skuteczności, a w końcu o to nam chodzi w pielęgnacji. Zawiera w sobie wysokie stężenie związków aktywnych. Może mieć lekką lub bardziej oleistą formułę, którą docenią posiadacze skór suchych i odwodnionych. Najczęściej zamknięte jest w wygodnej, szklanej butelce z charakterystyczną pipetą.

Czy serum do twarzy to produkt dla ciebie?

Skoro już wiesz, co to jest serum do twarzy, warto się zastanowić, czy kosmetyk ten wpisuje się w aktualne potrzeby twojej skóry. Dobra i ważna informacja jest taka, że produkt ten możesz stosować np. prewencyjnie, jako ochronę przed starzeniem się skóry. Doskonale sprawdzi się jako kilkutygodniowa kuracja. Nie mniej jednak kosmetyk o tej nazwie jest szczególnie polecany osobom, które borykają się z:

  • trądzikiem;
  • przebarwieniami;
  • AZS;
  • suchością i odwodnieniem;
  • zmarszczkami i objawami starzenia na różnym etapie;
  • bliznami;
  • podrażnieniami.
Przeczytaj również:  Śmierć w górach - wypadki, do jakich nie powinno dojść

Jakie serum do twarzy sprawdzi się na wakacjach?

Wakacje to czas beztroski, jednak warto pamiętać, że dla twojej skóry jest znacznie bardziej wymagający. Słona woda w połączeniu z nadmierną ekspozycją na słońce powoduje, że cera staje się sucha, odwodniona, podrażniona. Ma predyspozycje do szybszego starzenia się, powstawania przebarwień, a także zaostrzenia zmian trądzikowych. Serum powinno więc być lekkie i szybko się wchłaniać. Silne substancje aktywne pozostaw na jesienną pielęgnację. Na wakacjach sprawdzi się kojący pantenol, wyciąg z lukrecji, kwas hialuronowy czy probiotyki. Jeśli twoja cera jest sucha, możesz rozważyć serum olejowe, aplikowane na noc.

Serum do twarzy a pod oczy – czy to oznacza to samo?

Produkty przeznaczone do aplikacji na skórę nie będą się nadawać pod oczy. Oczywiście nikt nie zabroni ci ich stosować i może być tak, że nic się nie stanie. Pamiętaj jednak, że serum bywa bardzo aktywne. Okolica oczu wyróżnia się nieco odmienną budową od reszty twarzy, jest cieńsza i bardziej wrażliwa. Wymaga więc zupełnie innego traktowania i substancji aktywnych, m.in. mniejszego stężenia. Stosuj więc kosmetyki, które są przeznaczone typowo pod oczy. Serum uzupełnij o doskonale odżywczy krem pod oczy z awokado Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado. Kompleksowe dbanie o urodę potrafi przynieść wspaniałe efekty.

Serum do twarzy musi być odpowiednio stosowane, aby mogło zadziałać. Na wakacjach nanoś je tuż po myciu, przed kremem na noc lub filtrem na dzień. Dokładnie sprawdzaj skład wybranego kosmetyku, aby mieć pewność, że obecność słońca nie jest dla niego szkodliwa. Tak bogata pielęgnacja uchroni twoją cerę przed nadmiernym przesuszeniem i nieprzyjemnymi skutkami, z jakimi boryka się wiele osób powracających z podróży.