Czy kawa w podróży może być smaczna? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że nie będziemy je kupować na każdej stacji benzynowej. Nie zawsze możemy tam liczyć na smaki, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jak zatem przygotować kawę w podróży?

Kawa w podróży, czyli przygotowanie do drogi

Zanim jeszcze wybierzemy się w drogę, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Jeśli wiemy, że czeka nas parę godzin jazdy, to możemy zaparzyć napój w domu, wlać go do termosu i zabrać ze sobą. Jednak przyznajmy szczerze, że to nie taka kawa w podróży nam się przyda. Zwłaszcza podczas dłuższych tras.

Okazuje się jednak, że nie trzeba zabierać ze sobą mnóstwa rzeczy do parzenia kawy. Czasami wystarczy kilka drobnych rzeczy, które są lekkie i poręczne.

Kawa w podróży – co zabrać ze sobą?

Jest wiele sposobów na to, jak zaparzyć kawę podczas swoich podróży. Często przyda się niejeden sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli smakować takiej kawy, jak w domu. Warto zatem mieć przy sobie to, dzięki czemu kawa w podróży będzie możliwa.

Dla wielu osób doskonałym pomysłem jest zaparzacz. To taki dzbanek do parzenia kawy, dzięki któremu można w podróży zaparzyć aż 9 filiżanek kawy dla siebie i towarzyszy. Przeważnie wykonuje się go ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można zabrać go ze sobą na każą wyprawę. Dzięki prostemu działaniu nie sprawia nikomu problemu. Można go po prostu postawić nad płomieniem i czekać na pyszna kawę.

Kawiarka także jest rewelacyjnym pomysłem. To jeden z bardziej klasycznych technik na parzenie kawy. Mała i lekka sprawdzi się w podróży oraz podczas biwaku. Można zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie, a wiele osób korzysta z niej po prostu w domu. Na początek nalewa się do niej wodę, potem wsypuje kawę do sitka, zakręca i ustawia na ogniu. Potem wystarczy tylko zaczekać, aż kawa w podróży będzie gotowa i będzie można cieszyć się pysznym napojem. Minusem jest jedynie to, że przeważnie jest to jedna, czasem dwie porcje w przypadku mniejszych modeli.

Przeczytaj również:  Czy hodowla bydła w górach jest potrzebna?

Podróży ekspres dla niektórych jest najlepszym sposobem na przygotowanie kawy w podróży. Zwłaszcza gdy nie ma prądu, a mamy ochotę na pyszną kawę. Podróżne ekspresy ciśnieniowe pozwalają na stworzenie pysznej kawy. Na początek należy wlać gorącą wodę, do drugiego pojemnika wsypać kawę, wykonać kilka ruchów pompką i można zaraz cieszyć się wspaniałym smakiem napoju. Zależnie od modelu albo korzysta się z kapsułek albo napełnia się pojemnik mieloną kawą.

Na podróż można także zabrać kubek z zaparzaczem lub z filtrami. Przeważnie taki kubek jest zrobiony z lekkiego i wytrzymałego materiału, dzięki czemu nie musimy obawiać się zabrać go ze sobą w podróż. Warto zadbać o to, by mieć przy sobie taki kubek. Mają one wymienne filtry (jednorazowe lub wielorazowe), dzięki czemu przygotowanie kawy jest równie proste, co przyjemne. Przyrządzenie jej nie zajmie wiele czasu, a będziemy mogli się cieszyć naprawdę przyjemnym smakiem. O wiele lepszym niż przy kawie ze stacji beznzynowej.

Więcej tematów o kawie w serwisie: https://kawaczyherbata.pl/

Kawa w podróży – dodatkowe akcesoria

Jeśli należymy do prawdziwych kawoszy, to pewnie nie brakuje u nas w domu ogromu akcesoriów do zaparzania kawy. Jednak wielu rzeczy nie będziemy mogli zabrać ze sobą w podróż. Jednak i tak będziemy mogli cieszyć się wspaniałą kawą. Wystarczy bowiem znaleźć odpowiednie podróżne akcesoria.

Na początek przyda się niewielki, ręczny młynek do kawy. Dzięki temu kawa w podróży ze świeżo mielonych ziaren będzie rzeczywiście możliwe.

Kolejną kwestią jest czajnik turystyczny, dzięki któremu będziemy mogli zagotować wodę. Wystarczy, że będzie miał możliwość podłączenia do samochodowej zapalniczki. Można także wieźć wrzątek ze sobą w termosie lub zakupić go na stacji benzynowej. Innym rozwiązaniem jest zagotowanie wody w garnuszku nad palnikiem gazowym lub ogniskiem

Przeczytaj również:  Winnice w Polsce i przekąski do wina

Nie może także zabraknąć miarki i łyżki, by dobrze odmierzać ilość kawy. A jeśli o niej mowa, warto zadbać o świeżo palone ziarna. Nie warto jednak wybierać kawy z marketu. Lepiej stawiać na lokalne palarnie, dzięki czemu trafimy na najlepszą możliwą kawę.