„Stomatolog stomatologowi nierówny”- to określenie z pewnością słyszał już nie jeden z nas, próbując wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny i podjąć się leczenia problemów z uzębieniem. Okazuje się, że turystyka dentystyczna skutecznie rozwiązuje wiele problemów z wyborem gabinetu specjalisty. Zatem czym ona jest?

Turystyka dentystyczna- do czego odnosi się to określenie?

Turystyka dentystyczna, choć być może „obiła” się nam o uszy dopiero niedawno, to funkcjonuje w społeczności już od dobrych kilku lat. Wyjaśnienie tego pojęcia może być niezwykle proste. Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, czym jest turystyka. Sprowadza się ona do podróży do konkretnych miejsc, które chcemy poznać lub zobaczyć. Dodanie do tego epitetu „dentystyczna”, nadaje jej jednak całkiem nowy wydźwięk. Okazuje się, że zarówno turyści jak i turystki dentystyczne podróżują w określonym celu. Zwykle jest nim znalezienie możliwie jak najlepszego gabinetu stomatologicznego lub gabinetu estetyki stomatologicznej, by można było tam wykonać odpowiednie zabiegi lub poddać się leczeniu uzębienia. Jednak turystyka dentystyczna nie sprowadza się jedynie do poszukiwań dobrego gabinetu. Okazuje się, że określenie to odnosi się raczej do tych turystów, którzy wolą wydać więcej na bilet lotniczy niż na usługę dentystyczną. Wobec tego podróżują oni do krajów, w którym konkretne zabiegi stomatologiczne są po prostu o wiele tańsze i nie obciążą tak znacznie budżetu domowego. Co więcej, turystyka dentystyczna otworzyła takim podróżnym zupełnie nowe możliwości. Zwykle wybierają się tam oni na leczenie implantologiczne czy wykonanie koron, gdyż mogą otrzymać je oni za połowę ceny! Bez wątpienia jest to największa zaleta turystyki dentystycznej. Niemniej jednak jak prezentuje się jakość zabiegów w krajach „tanich usług dentystycznych”? Otóż można śmiało powiedzieć, że stoi ona na niezwykle wysokim poziomie i niczym nie różni się od jakości, którą dostarczają nam polscy stomatolodzy.

Przeczytaj również:  Odkrywamy mazurskie skarby. Niewielkie miejscowości z dużym potencjałem

Dlaczego turystyka dentystyczna stała się tak popularna?

Nie da się ukryć, że każdy kto kiedykolwiek próbował podjąć się leczenia stomatologicznego lub implantologicznego w naszym kraju, doskonale wie, że musi zderzyć się niezwykle wysokimi cenami. Jak twierdzi Dentinfo szczególnie jest to zauważalne w odniesieniu do największych metropolii naszego kraju. Leczenie implantologiczne, a także niektóre zabiegi związane z estetyką stomatologiczną potrafią często kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a co za tym idzie, być może na założenie koronek, będziemy musieli zbierać środki przez co najmniej trzy miesiące. Turystyka dentystyczna można powiedzieć, że zyskała sobie popularność ze względu na to, że jest ona połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Co to oznacza w praktyce? Otóż zastanówmy się kto z nas nie kocha podróży? Z pewnością każdy. Wobec tego chętnie wybieramy się w taką wycieczkę, której zwieńczeniem będzie solidna i rzetelna naprawa naszego uzębienia. Nie da się ukryć, że w krajach „tanich dentystów” usługi są na wysokim poziomie, a ich ceny tak niskie, że nawet doliczając do tego bilet lotniczy w obie strony, dalej wyjdziemy na przysłowiowy plus, w porównaniu z tym, co musielibyśmy zapłacić w naszym kraju. Wobec tego turystyka dentystyczna w pewnym sensie jest również zadbaniem o własną ekonomię.

Jakie kraje są rajem dla turystów dentystycznych?

Z racji tego, że turyści dentystyczni z Niemiec i Francji przyjeżdżają na leczenie do nas, to tacy podróżni z naszego kraju, muszą od razu z zachodnich krajów zrezygnować. Obecnie najwięcej turystów dentystycznych z Polski kieruje się w stronę Ukrainy lub Białorusi. Nie da się ukryć, że coraz częstszym celem wyjazdów na leczenie uzębienia stają się również Czechy oraz Słowacja. Ogromną popularność turystyka dentystyczna zyskała sobie również w Turcji, która świetnie jest znana również z niezwykle tanich zabiegów chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Turystka dentystyczna pozwala więc na oszczędności, a jednocześnie na zagwarantowanie sobie idealnego uśmiechu.

Przeczytaj również:  Zegarki Lorus, czyli zegarki najwyższej jakości